W gabinecie Rehabest mogą Państwo skorzystać z zabiegów z rodzaju metod specjalnych:

⇒ Terapia manualna - polega na badaniu i leczeniu stawów kręgosłupa oraz stawów obwodowych.pracując z pacjentem poprzez dobieranie odpowiednich technik terapii tj. trakcji, mobilizacji, manipulacji stawów oraz terapii manualnej tkanek miękkich dążymy do przywrócenia prawidłowych funkcji stawów oraz do zmniejszenia lub likwidacji bólu. Terapii manualnej uczyliśmy się na szkoleniach podyplomowych, certyfikowanych przez państwowe oraz prywatne jednostki medyczne.

⇒ Metoda McKenzie - aby terapia była bardziej skuteczna w trudnych przypadkach zalecamy oraz uczymy pacjentów wykonywania ćwiczeń metodą McKenzie. Metoda opracowana przez R. McKenzie polegająca na specyficznym badaniu oraz leczeniu kręgosłupa i kończyn.

⇒ Neuromobilizacje - wykonując neuromobilizacje dążymy do przywrócenia prawidłowego ślizgu oraz odblokowania nerwów, co ma na celu normalizację procesów nerwowych, a co za tym idzie zmniejszenie bólu. Cel uzyskujemy poprzez wykonywanie odpowiednich trakcji oraz ćwiczeń.

⇒ Stabilizacje.

⇒ Poizometryczna relaksacja - PIR.

⇒ Całościowe leczenia osteopatii - glob al osteopathic treatment (GOT) - sposób badania i leczenia, który bierze pod uwagę całe ciało jako jednolitą strukturę w czasie płynnego schematu działania. Badania, diagnoza i leczenie następuje w jednym ruchu – połączenie wszystkiego razem. Zakres działania GOT jest ogromny. To mechaniczne i organiczne regulowanie całego ciała przez wykorzystanie naturalnych zdolności i sił człowieka do samoleczenia.

⇒ Terapia kontuzji i urazów sportowych - podczas pracy z zawodowymi piłkarzami współpracowałem z wieloma lekarzami specjalistami medycyny sportowej, ortopedii, chirurgii, rehabilitacji a także z kilkoma lekarzami Polskiej Reprezentacji Piłki Nożnej. Zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystuję w terapii urazów tj. skręcenia, zwichnięcia stawów, naciągnięcia i naderwania mięśni uszkodzenia ścięgien, więzadeł, torebek stawowych, stłuczenia, krwiaki, obrzęki, wysięki, i po rekonstrukcjach więzadeł, zszycie ścięgna Achillesa, oraz innych zabiegów ortopedycznych i chirurgicznych.

⇒ Kinesiotaping - metoda opracowana w Japonii przez Kenzo Kase, polegająca na aplikacji na skórę specjalnych, elastycznych plastrów, które możemy zaobserwować na ciałach zawodników podczas dużych imprez sportowych. Odpowiednie naklejenie, może wspomagać rozluźnienie lub pobudzenie mięśni, uaktywnić przepływ limfy, skorygować nieprawidłowe nawyki ruchowe, zadziałać przeciwbólowo.

⇒ Drenaż limfatyczny - jest to specjalistyczny masaż, wykonywany w celu uaktywnienia przepływu chłonki czyli limfy. Stosujemy go w celu likwidacji lub zmniejszenia obrzęków np. pooperacyjnych, po mastektomii, po urazach i inne.

⇒ Rehabilitacja osób starszych.

Początek strony